Hakkımızda
13396
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13396,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

Hakkımızda

BİZ

Deneyimli, yenilikçi, yaratıcı bir ekiple hizmet sunuyoruz.

Acta Verba İletişim Danışmanlığı;
Gazetecilik ile İletişim ve PR disiplinini birleştiren,
Gazete,dergi ve TV’de 25 yılı aşkın deneyim ve kurumsal iletişim, PR ajanslarındaki deneyimle hareket eden,
Makro ekonomi, finans, sanayi, hizmet, gayrimenkul, perakende, teknoloji, eğitim sektörleri başta olmak üzere derinlikli birikimiyle içerik üreten,
Ulusal ve uluslararası birçok şirkete iletişim danışmanlığı sunmuş, deneyimli, yenilikçi ve yaratıcı bir ekip yapısına sahip

bir ajans olarak hizmet vermektedir.

okhan-senturk

Okhan Şentürk – Ajans Başkanı

1969 Ardahan doğumlu olan Okhan Şentürk gazeteciliğe ilk adımı 1990 yılında Tercüman Gazetesi ekonomi servisinde muhabir olarak attı.

 

1993-1994 yılları arasında Günaydın Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği yapan Şentürk, 1994 yılında Posta Gazetesi’nin kuruluşunda görev aldı. 1996-1997 yılları arasında Akşam Gazetesi’nde, 1997 yılında Milliyet Dergi Grubu bünyesinde Artı Haber Dergisi’nde ekonomi muhabiliği yapan Şentürk, 1998 yılının Nisan ayında Ekonomist Dergisi’nde çalışmaya başladı. 13 yıl boyunca Ekonomist Dergisi’nde iş dünyasında her sektörden sayısız habere imza attı ve bu dergide görev aldığı son 6 yılda da derginin gayrimenkul editörlüğünü yürüttü. Şentürk, Ekonomist Dergisi’nin ardından aylık Emlak Rotası Dergisi genel yayın yönetmenliği görevini yürüttü, 2012’de Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) genel sekreterliği görevini üstlenen Şentürk, 2015 yılı Mart ayına kadar bu görevi sürdürdü. Bu dönemde ayrıca; Bloomberg HT’de ekrana gelen Kentsel Dönüşüm Rehberi Programı’nda (canlı yayın) gayrimenkul uzmanı olarak yer aldı., PR alanında, Seba İnşaat, TSPB, Saran Holding, Gloria.Otelleri gibi Türkiye’nin önde gelen markalarının medya iletişimini yürüten Şentürk, bunun yanı sıra, Para Dergisi’nde emlak editörlüğü görevini sürdürmektedir.

 

İşletme lisans eğitimine sahip olan Şentürk, evli ve bir kız çocuğu sahibidir.

birsu-senturk

Birsu Şentürk – Başkan Yardımcısı

1972 doğumlu Birsu Şentürk, Beyoğlu Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra VIP Turizm Kongreler Ofisinde iş hayatına başladı.

 

İstanbul Ticaret Odası’nda Dış İlişklier, Turizm ve Fuarlar Şubesi’nde yurtdışı fuar ve organizayonlarda İTO temsilcisi olarak göre aldı. Bu esnada Yeditepe Üniversitesi MBA programını tamamladı. Ardından Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde Meclis başkanının özel kalemini 10 yıl süre ile yürüttü. Bu iki kurumda Türkiye’nin üretim ve ihracat sektörleri ile yoğun bir şekilde çalışma imkanı buldu. Yurtiçinde sanayi sorun & çözümleri, tanıtım etkinlik ve kampanyalarında; devlet kuruluşları, STK’lar,Türk ve yabancı kurum ve firmalar ile stratejik planlama, pazarlama, iletişim, organizasyon, kampanya süreçlerinde. Yurtdışında sektörlerin, firmaların, markaların, tasarımcıların tanıtımında büyük ticari fuarlarda, moda haftalarında ve benzeri organizasyonlarda aktif görevler üstlendi. STK seçim kampanyaları yürüttü.
Profesyonel hayatının son 7 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nü yürüttü. 2018 yılında girişimcilik hayatına geçişinde çocuklara yönelik atölyeler ve etkinlikler organize etmek üzere Nest and Rest Atölye, Etkinlik ve Organizasyon firmasını kurdu.

 

Şentürk Turkishtime dergisi yayın kurulunda, Kampüs 2000, Dinamik Eğitim Dergilerinin yazarlar kurulunda da yer almış, Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil’in Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Aile Anayasası kitabını İngilizce’ye çevirdi.